Hoşgeldiniz - Prof. Dr. Zekeriya İLÇE

Hoşgeldiniz 

Değerli Aileler ve Sevgili Çocuklar,

Herşeyden önce sizleri selamlıyor, hoşgeldiniz diyorum.  

Günümüzde her ne kadar bilgiye ulaşmak kolay gibi görünse de bilgi kirliliği nedeni ile zaman zaman bilgiye ulaşılmış gibi olması bilgiye ulaşamamaktan daha sıkıntılı sonuçlar doğurabilmektedir. Yaklaşık 25 yıldır çocuk yaş grubu ameliyatları ile iştigal etmekteyim, tüm bu süreçte sizden aldığımız soruları göz önünde bulundurarak bilmeniz gereken bilgileri soru cevap şeklinde kişisel Web sayfamda oluşturmaya çalıştım.

Üzülerek belirtmeliyim ki günümüzde hekimlik bir sanat olmaktan çıkmakta ve bir meslek halini almaktadır. Hastalar maddi bir meta gibi düşünülmekte onların ruh ve duygu dünyası olduğu unutulmaktadır, hele hele bu çocuklarda olunca çok yıkıcı olabilmektedir. Ayrıca hekimlerin iş yoğunluğu da eklenince hasta ve aileler maalesef çoğu zaman yeterince bilgilendirilememektedir.

Ailelerde ve hastalarda şunu hiçbir zaman unutmamalı ki hekimler birer yaratıcı ya da birer sihirbaz değillerdir. Dolayısı ile tedavi ile ilgili süreç hele ameliyat olduğunda uzun sürebilmekte ve birtakım sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bunlar yetkin olan hekim, hasta ve aileler ile hep birlikte aşılabilmektedir. Bu süreçte karşılıklı anlayış, saygı, sevgi ve güven esas alınmalıdır. Eğer bunlar sağlanamıyorsa, sağlandığı bir hekim aranmalıdır.

Kişisel Web sayfamdaki bilgileri okuyan hekim, sağlık çalışanı arkadaşlarım, aileler öneri ve düzeltmeleri mail adresinden yaparlarsa çok mutlu olacağım. Bunu yaptığınızda sizlere daha doğru bilgileri iletmiş olacağım.

Allah, dertlilerin devasını, hastaların şifasını tez zamanda versin. Allaha emanet olun.

 

 

                                                                                              Sevgi ve Saygılarımla….

 

 

Yukarı